W niedzielę 27 kwietnia nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Bożego, obchodzone zawsze w II Niedzielę Wielkanocną, ustanowił papież Jan Paweł II, który tego dnia przez papieża Franciszka na Watykanie został zaliczony w poczet świętych Kościoła katolickiego. Była to ogromna radość dla wszystkich Polaków – również i naszych parafian, albowiem od niespełna miesiąca cieszymy się obecnością w kościele Jego relikwii. Można było je ucałować podczas popołudniowego odpustowego nabożeństwa.

     Wyrazem jedności wszystkich Polaków w tę szczególną niedzielę była modlitwa w naszych domach o godzinie 21.37 (godzinie przejścia Jana Pawła II do Domu Ojca) wokół Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia – poświęconego ognia, który w niedzielę po każdej Mszy św. można było zabrać do naszych domów.

     Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.30 przewodniczył ks. dr Janusz Wilk – prefekt Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. W homilii, odwołując się do Dzienniczka św. Faustyny, kaznodzieja zwrócił uwagę na dwa aspekty naszego życia: miłosierdzie oraz świętość. Czy ja dostatecznie kocham Pana Boga? – konkludował kaznodzieja, mówiąc, że jest to pytanie ludzi świętych (stawiał je sobie Jan Paweł II w 20 rocznicę swego pontyfikatu).

     Na zakończenie Sumy odpustowej wzięliśmy udział w procesji teoforycznej wokół kościoła.

ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ