W środę 2 kwietnia, w czasie Mszy św. o godz. 1800, w 9. rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II, odbyło się uroczyste wprowadzenie na stałe do naszego kościoła RELIKWII JANA PAWŁA II.

     Wprowadzenia dokonał  ks. Abp Damian Zimoń, który celebrował Mszę św. wraz z proboszczem parafii ks. Krzysztofem Lalą, ks. Prałatem Janem Szewczykiem, ks. Dziekanem Stanisławem Gańczorzem, ks. Arkadiuszem Książkiem oraz księżmi Wikarymi naszej parafii. Doniosłości uroczystości dodawały poczty sztandarowe, górnicy w strojach galowych, oraz bardzo licznie zgromadzeni parafianie i wielbiciele Jana Pawła II.

     Przed uroczystą Mszą św., o godz. 1715 była okazja do wysłuchania programu słowno-muzycznego „Wspomnienie o Janie Pawle II”, przygotowanego przez młodzież Gimnazjum nr 3 w Żorach pod kierunkiem katechetki Jolanty Ryby. O muzyczną stronę zadbała katechetka Renata Wacławczyk.

     Uroczystość ta wpisuje się w przygotowania naszej parafii do kanonizacji Papieża Miłosierdzia, jakim był Jan Paweł II.

ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ