W czwartek 3 czerwca Pan Jezus po raz kolejny w Najświetszym Sakramencie opuścił świątynię, aby wyjść do ludzi i im błogosławić oraz nawiedzić miejsca pracy, miejsca zamieszkania, miejsca odpoczynku, te miejsca, w których na codzień człowiek żyje, boryka się z różnymi problemami i zmartwieniami, te miejsca, w których człowiek spędza wiekszą część swojego czasu. Udział w procesji Bożego Ciała jest naszym świadectwem wiary, udekorowanie okien i przygotowanie ołtarzy jest znakiem zaproszenia Boga do naszego codziennego życia, do naszych domów. Jezus pragnie wyjść do człowieka, pocieszyć Go, błogosławić mu w Jego trudzie życia, ale do tego potrzeba dobrej woli człowieka. Pan Bóg na siłe nic nie chce robić, daje człowiekowi wolną rękę, możliwość wyboru, możliwość akceptacji Jego zaproszenia bądź też odrzucenia wyciągniętej przez Boga ręki.

W tym roku nasza parafialna procesja odbyła się na osiedlu Korfantego. Trzy bardzo ładne ołtarze przygotowane przez naszych Parafian przyjęły Najświętszy Sakrament. Przy każdym został odczytany fragment Ewangelii z krótkim komentarzem ks. Proboszcza. Tradycyjnie przy każdym ołtarzu odmawiano krótką modlitwę w intencji Ojczyzny, dotkniętych powodzią oraz naszych codziennych problemów. Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie błogosławił nam również na każdy dzień naszego życia, naszych obowiązków, przyjemności, radości i smutków. Procesja zakończyła się jak co roku Mszą świętą na placu kościelnym, podczas której dzieci III klas odnowiły swoje przyrzeczenia komunijne.

Całość dopełniła świetna pogoda towarzysząca nam podczas tych uroczystości. Po tylu dniach deszczu zza chmur wyglądało słońce, które zachęciło wielu Parafian do udziału w Uroczystościach.

ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ