Na poniedziałkowej Mszy Św. wieczornej wspólnota parafialna pragnęła podziękować ks. Andrzejowi Czarneckiemu, który przebywał w Parafii Miłosierdzia Bożego przez cztery lata jako wikariusz. Ks. Andrzej opiekował się w naszej parafii Oazą Młodzieżową, był także katechetą w III Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta.

Po posłudze w kolejno Parafii MB Różańcowej w Łaziskach Górnych, Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym, św. Małgorzaty w Lyskach, św. Alberta w Jastrzębiu – Zdroju, Nawiedzenia NMP w Orzeszu i w końcu Miłosierdzia Bożego w Żorach, ks. Andrzej Dekretem ks. abp Damiana Zimonia zostaje przeniesiony do Bierunia Starego. Będzie służył od tej pory w Parafii św. Bartłomieja. O tym specyficznym posłuszeństwie względem decyzji abp. mówił na mszy ks. Proboszcz.

Jak wspomniał ks. Garbocz Parafia św. Bartłomieja jest bardzo specyficzna. Mamy zatem nadzieję, że ks. Andrzej szybko zaaklimatyzuje się w Bieruniu, a spędzony tam czas pozwoli na dalesze pogłębianie wiary, rozwijanie zainteresowań oraz zdolności. Jak twierdził św. Augustyn„Czas to ludzie, bo to ludzie tworzą czasy, dobre lub złe.” Oby ks. Andrzej spotkał w Bieruniu samych życzliwych ludzi.

Na Mszy Św. z ust ks. Proboszcz, ks. Tomasz, a także przedstawicieli grup formacyjnych naszej parafii płynęły gorące podziękowania za wspólnie spędzone lata. Ks. Garbocz zwrócił przy tym uwagę na to, że drzwi naszej parafii zawsze będą dla ks. Andrzeja szeroko otwarte.

Na ten kolejny etap posługi kapłańskiej, życzymy wielu łask Bożych, bo jak pisał wcześniej cytowany Jana Marii Vianneya: 

„Miłość Boga jest przedsmakiem nieba.”

ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ