Drodzy Rodzice!

Pozdrawiam Was w tym bardzo trudnym dla nas wszystkich czasie. Rozumiem Wasze zatroskanie o dzieci, także o to, by mogły przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Ja też bardzo chcę, żeby przystąpiły do tego Sakramentu, za którym tęsknią. Wszyscy chcemy, żeby miało to miejsce w bezpiecznym czasie.

O terminie majowym nikt już z nas zapewne nie myśli. Na pewno najlepiej by było, gdyby dzieci przystąpiły – w nieznanej nam na razie przyszłości – do Pierwszej Komunii św. w tych grupach, które zaplanowaliśmy na termin majowy. Należy się jednak liczyć z tym, że ze względu na sytuację epidemiologiczną, będzie musiała być tym razem zmieniona w parafiach forma przystąpienia dzieci do tego sakramentu. Może być tak, że dzieci będą przystępować do Pierwszej Komunii św. w małych grupach.

Cały ten proces uwarunkowany jest terminem powrotu dzieci do szkół. Tego nikt z nas nie potrafi dzisiaj powiedzieć, tak jak władze nie mogą określić – co rozumiemy – kiedy skończy się stan epidemii i kiedy będzie można wdrażać poszczególne etapy zmniejszania obostrzeń, które przeżywamy. Wydaje się, że może to wszystko potrwać jeszcze dosyć długo.

 W tej sytuacji uważam, że należy zaczekać do momentu powrotu dzieci do szkół i na związane z tym regulacje państwowe, z którymi będzie trzeba się liczyć w organizacji Pierwszej Komunii św. w naszym kościele. Jak tylko dzieci wrócą do szkół, dostosujemy się do wymagań sanitarnych i przystosujemy je odpowiednio do warunków naszego kościoła parafialnego. Jak tylko się to stanie przedyskutujemy sprawę terminów oraz to w jakiej formie odbędzie się Pierwsza Komunia św. Waszych dzieci.

Proszę koniecznie zapoznać się z Zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Katowickiego z 25 marca br., w którym paragraf VI poświęcony jest uroczystości Pierwszej Komunii św. i z Zarządzeniem z 17 kwietnia br., które znajdują się na stronie internetowej archidiecezji katowickiej i na stronie internetowej naszej parafii.

Jestem dobrej myśli! Pozdrawiam bardzo serdecznie Was i Wasze dzieci. Powiedzcie im, że pójdą do Pierwszej Komunii św., choć na razie nie możemy powiedzieć, kiedy to nastąpi.

Szczęść Boże!

Wasz proboszcz, pamiętający o Was w modlitwie.

Kategorie: 2020