29.09.2007 roku, sobotni ranek, razem z ks. Jackiem gościmy w Czerwionce u tamtejszych ministrantów z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Otrzymaliśmy zaproszenie do rozegrania towarzyskich meczów piłki nożnej. Zjawiły się tam nasze 2 drużyny czyli „młodziki” i „stara gwardia”. nasi młodsi ministranci rywalizowali z 2 parafiami, ponieważ z zaproszenia ministrantów z Czerwionki skorzystała także parafia z Bełku. Niestety z tamtejszej parafii nie przyjechali ministranci starsi.

Nasze młodziki walczyły bardzo dzielnie widać coraz większe zgranie i mniej kłótni w zespole. Oto wyniki meczów naszych młodych ministrantów:

 

Bełk 2:1 M.B. Żory
NSPJ Czerwionka 1:3 M.B. Żory
Skład naszej drużyny:
„Młodziki” M.B Żory
Wynik pełnowymiarowego towarzyskiego meczu:
NSPJ Czerwionka 2:3 M.B Żory
wynik tego rozegranego na koniec treningowego:
NSPJ Czerwionka 2:4 M.B Żory

Skład naszej drużyny:
„Stara gwardia” M.B Żory
Wynik pełnowymiarowego towarzyskiego meczu:
NSPJ Czerwionka 2:3 M.B Żory
wynik tego rozegranego na koniec treningowego:
NSPJ Czerwionka 2:4 M.B Żory
Skład naszej drużyny:
„Stara gwardia” M.B Żory
Skład naszej drużyny:
„Stara gwardia” M.B Żory
Pojechała z nami także skromna grupka wiernych kibiców. 3 nasze parafianki zdecydowały się wstać wcześnie rano i być z nami podczas meczów, oklaskując nasze gole i trzymając za nas kciuki. Ale i tak najwierniejszym kibicem okazał sie Michał Zawierucha, który przyjechał do nas na rowerze, by nam kibicować. Serdeczne podziękowania dla nich, ponieważ ich doping bardzo pomógł

 

 • Konrad Bielecki
 • Michał Siedlok
 • Artur Kos
 • Jakub Skrzydło
 • Maciej Grodoń
 • Piotr Kwasek
 • Rafał Tomczyk

„Stara gwardia” miała tylko jednego przeciwnika, z tego powodu rozegraliśmy 2 mecze z Czerwionką. Jeden pełno wymiarowy tzn 2 razy po 30 minut. Drugi bardziej taki treningowy trwający około 15 minut.

 • Mirek Kuźniar
 • Radek Naguszewski
 • Marek Dragan
 • Marek Kos
 • Adam Łoza
 • Mariusz Kubat
 • Patryk Sikociński

Czas zleciał bardzo miło, był także słodki poczęstunek, miła atmosfera i kolejna wspaniała okazja do wspólnej integracji międzyparafialnej. Przypomnijmy, że rok temu parafię z Czerwionki gościliśmy u nas. Trzeba znów to powtórzyć i dalej organizować takie miłe spędzanie wolnego czasu.