Prymicja to pierwsza Eucharystia sprawowana przez neoprezbitera. Jest to wyjątkowy i uroczysty moment, zarówno dla młodego kapłana, jak i jego rodziny oraz całej parafii. W ostatnią niedzielę mieliśmy okazję uczestniczyć w takiej uroczystości, gdyż o godz. 12:30 swoją pierwszą mszę w naszym kościele odprawił ksiądz Arkadiusz Książek.

Ksiądz Arkadiusz to drugi kapłan, który dojrzewał do Służby Ołtarza Pańskiego w naszej parafii. Będąc przez wiele lat ministrantem doświadczał bliskości obecnego w Najświętszym Sakramencie Chrystusa. Po maturze wstąpił do zgromadzenia Księży Pallotynów i tam ostatecznie ukształtowało się jego kapłańskie powołanie. Po latach studiów i duchowego przygotowania przyjął święcenia kapłańskie, a nasza parafia może cieszyć się z faktu, iż Bóg wybrał jednego z nas do posługi w Pańskiej Winnicy.

Uroczystości prymicyjne miały swój początek w domu parafialnym, gdzie neoprezbiter przyjął błogosławieństwo z rąk rodziców i w procesji udał się do kościoła. Eucharystię sprawował wspólnie z kapłanami ze stowarzyszenia pallotyńskiego, a przy Ołtarzu asystował mu ksiądz Proboszcz. Na zakończenie Mszy Świętej ksiądz Arkadiusz pobłogosławił wszystkich przybyłych kapłanów kleryków oraz swoją najbliższą rodzinę.

W najbliższą niedzielę ksiądz Arkadiusz wygłosi homilię i udzieli wszystkim parafianom błogosławieństwa prymicyjnego.

„Proście więc Pana Żniwa, aby wyprawił robotników na swoje żniwo”

– poucza nas Jezus w Ewangelii wg św. Mateusza. Módlmy się więc za naszych kapłanów, aby umocnieni Bożym Błogosławieństwem godnie wypełniali obowiązki duszpasterskie. Wypraszajmy też dar powołania dla kolejnych naszych parafian.

ABY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA KLIKNIJ TUTAJ